طرز تهیه چیز کیک انبه خوشمزه

انتشار 10 مرداد 1401
مطالعه 1 دقیقه

طوطیا: چیزکیک انبه یکی از انواع کیک های بسیار محبوب و خوشمزه در سراسر جهان است کیکی بین المللی است. امروز در سایت طوطیا چیز کیک انبه بسیار خوشمزه را به شما آموزش خواهیم داد با ما همراه باشید.

طرز تهیه چیز کیک انبه خوشمزه

مواد لازم برای تهیه چیز کیک انبه

بیسکویت پتی پور

2 بسته

کره

150 گرم

پنیر خامه ای

300 گرم

خامه صبحانه

300 گرم

شکر

6 ق غ

پودر ژلاتین

2 ق غ

آب سرد

1/2 پیمانه

وانیل

نوک قاشق چ

انبه

1 عدد

شیر یا آب انبه

1/2 پیمانه

طرز تهیه چیز کیک انبه

  • مرحله اول :ابتدا باید کراست لایه اول را تهیه کنیم برای این کار بیسکویت ها را داخل غذاساز ریخته و پودر کنید و یا می توانید داخل نایلون ریخته و با گوشتکوب بکوبید تا پودر شود سپس داخل کاسه ریخته و کره ذوب شده را به آن اضافه کنید و خوب مخلوط کنید قالب مورد نظر را آماده و کمی کف قالب را چرب کنید سپس بیسکویت را داخل قالب ریخته و خوب مسنجم کنید و برای نیم ساعت داخل یخچال قرار دهید تا منسجم شود.

  • مرحله دوم :ابتدا باید انبه را پوست بگیرید و برش بزنید سپس به همراه آب انبه یا شیر داخل مخلوط کن یا گوشتکوب برقی بزنید تا پوره شود. ژلاتین را روی آب سرد ریخته تا اسفنجی شود. داخل قابلمه پنیر خامه ای بریزید و بعد خامه صبحانه را همراه شکر اضافه کنید و کمی هم بزنید در ادامه ژلاتین و پوره انبه و وانیل را نیز اضافه کنید و خوب هم بزنید تا ژلاتین به خوبی حل شود.

  • مرحله سوم : حالا کراست پنیری ما آماده شده از روی حرارت بردارید و قالب مورد نظر را از یخچال خارج کنید و روی کراست بیسکویتی بریزید و سپس برای چند ساعت داخل یخچال قرار دهید بعد از اینکه خودش را گرفت از یخچال خارح و کمی پوره انبه را روی آن بریزید.

  • مرحله چهارم : می توانید پوره انبه را به صورت دایره ای روی دسر بریزید و با خلال دندان طرح بزنید و یا به صورت ساده روی چیز کیک پخش کنید سپس قالب را برای 3 ساعت دیگر داخل یخچال بگذارید و بعد قالب کمربندی را باز کنید و بعد از گذشت 10 دقیقه که چیز کیک در دمای محیط بود برش بزنید تا لایه هم دما شوند. نوش جان

چیز کیک انبه

نکاتی برای تهیه چیز کیک انبه

  • اگر از خامه قنادی استفاده کردید شکر را حذف کنید.

  • برای رویه کیک می توانید از ژله هم استفاده کنید.

  • چیز کیک ها را در قالب کمربندی میتوان تهیه کرد.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

نظرات و دیدگاه های کاربران
سوال یا دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری