ترسناک ترین و عجیب ترین روش های زیبایی زنان در طول تاریخ

انتشار 25 اسفند 1401
مطالعه 9 دقیقه

ترسناک ترین روش های زیبایی زنان در طول تاریخ

تلاش پرشور برای زیبایی موضوعی است که امروزه در بین همه مردم چه زن، چه مرد وجود دارد. البته شاید هرگز سراغ آن نرفته باشیم اما قطعا فکر آن را در سر داریم. زنان از همان آغاز، استاندارد هایی غیر واقعی از زیبایی خود داشتند که تمام آن ها را از جامعه گرفته بودند و آن ها به دلیل همین تصورات غلط خیال می کنند که زیبایی بدون درد امکان پذیر نیست و برای زیبایی حتماً باید خودشان را به دردسر بیندازد.

عجیب ترین روش زیبایی پا

11 عمل زیبایی ترسناک که در بین زنان رایج است و مطمئناً شما را شوکه می کند!

ممکن است احساس بدی نسبت به زنانی داشته باشید که هر روز 2 ساعت وقت می گذارند و آرایش می کنند تا بی نقص باشند یا زنانی که موهایشان را به دلخواه خود در معرض نمایش می گذارند تا تقاضای دنیای زیبایی ها را برآورده سازند. ما در این قسمت لیستی از وحشتناک ترین اقدامات تاریخ را که زنان برای زیبایی خود انجام می دادند به شما معرفی می کنیم.

1. رژیم غذایی اغوا کننده کرم های کدو

مصرف کرم کدو برای اینکه بدون تغییر میزان غذای خود یا ورزش در وزن متعادلی باقی بمانید. افراد در این روش پس از بلعیدن تعدادی کرم کدو در مدل قرص ( سپس تحمل یک جلسه استفراغ و اسهال برای رسیدن به وزن مورد نظر خود )، این رژیم غذایی را تحمل می کردند. در این حالت فرد نیاز به دفع این کرم کدوها دارد که منجر به مشکلات جدی معده ای و مقعدی می شود و علاوه بر این مشکلات دائمی دیگری مثل سردرد و مشکلات چشمی، صرع، مننژیت و حتی جنون را نیز به همراه دارد.

2. روش دردناکی به نام میکرومتر

فکر می کنید شیوه ای که صورت خود را آرایش می کنید نسبتا خوب است؟ اما با مشاهده در میکرومتر اینطور نیست ؛ این روش در اصل برای کمک به هنرمندان برای اندازه گیری دقیق ساختار صورت بازیگران طراحی شده است و به روش جدید تاریخی بشر برای ایجاد احساس نامساعد در زنان تبدیل شده است. "عیوبی که تقریبا ًبا چشم عادی دیده نمی شوند، هنگامی که روی صفحه قرار می گیرند، مشخص می شوند. " این رفع کج و معوجی ها نه تنها به طرز بدی دردناک هستند، بلکه تمام آسیب های روانی را نیز به همراه خواهند داشت.

3. سیاه کردن دندان ها

برخلاف آرزوی امروزی ها برای داشتن دندان های سفید،داشتن دندان سیاه در ژاپن مرسوم بود ؛ این کار در ژاپن به عنوان یک نشانه اشرافیت حدودا صد ها سال انجام می شد و با این حال این فرآیند طولانی و دشوار بود و هر روز نیازمند چندبار استفاده از مواد شیمیایی خطرناک به دندان های کودکان بود که باعث واکنش های آلرژیک شدید نسبت به مواد شیمیایی می شد و در نهایت در سال 1870 توسط دولت ژاپن ممنوع شد.

4. نوشیدن عرق جوی سیاه

گرایش به خوردن آرسنیک در قرن 19 مرسوم بوده و مشخص شده که برای داشتن " چهره شاداب ، چشم پر نور ، و صورت چاق ( معروف به busty ) این روش مورد استفاده قرار می گیرد، در حالیکه ممکن بود منجر به مسمومیت آرسنیک و علائمی نظیر اسهال ، استفراغ ، ادرار خون آلود ، درد شکم ، درد معده و تشنج هم بشود. البته به این نکته اشاره کنیم که اگر شما از مصرف آن جان سالم به در ببرید، با توقف مصرف قطعا ً خواهید مرد و هیچ راه خلاصی از آن ندارید.

5. پودر سرب برای داشتن پوست صاف

در قرن شانزدهم و هفدهم استفاده از پودر سرب بسیار مرسوم بود ؛ علاوه بر مقرون به صرفه بودنش، تهیه پودر سرب سریع و آسان بود و و یک پوشش ابریشمی مات داشت اما با این حال استفاده طولانی مدت از آن، باعث ورم مغز، فلج شدن و در نهایت نارسایی چندین عضو بدن می شد. در واقع از همان زمان هم پوست بی عیب و نقص برای زنان بسیار مهم بود و بعد از آن به یک راه عجیب دیگر برای داشتن پوست صاف رسیدند که آن هم استفاده از زالو بود که اندکی خون صورتشان را از طریق گوش هایشان می خورد که امروزه این امر نیز منسوخ شده است اما در بعضی از جوامع همچنان مرسوم است.

6. قطره چشم مخصوص برای زیبایی چشم ها

زنان قطره های چشمی را که از شهد گیاهان تاجریزی کشنده به دست می آمد، مستقیما ًدر چشمانشان می ریختند تا مردمکشان را گشاد کنند. آنها با این کار خیال می کردند که معصومیت چشمانشان دو چندان شده است و دیگر زیباترین چشم های دنیا را دارند. چنانچه در نمناک عنوان کرده ایم متاسفانه زیبایی آن ها به قیمت گرانی تمام می شد، یعنی تپش قلب، از دست دادن توانایی تمرکز بر روی اشیای نزدیک و در نهایت کوری کامل نصیبشان می شد.

7. شکم بند دردناک مغناطیسی

در حدود سال 1890 ، "شکم بند مغناطیسی هارست" ادعا میکرد که زشت ترین اندام را زیبا و ظریف می کند. هر چند اشعه ایکسی که زنان از آن ها استفاده می کردند، دررفتگی استخوان دنده ها و سایر آسیب های داخلی را نشان می داد. در واقع باید آن را اینطور تبلیغ می کردند:اگر به کمر باریک علاقه دارید و به دنده هایتان نیازی ندارید حتما از این روش استفاده کنید .خرد کردن دنده ها در استفاده از این کمربند بسیار اتفاق می افتاد.

8. کوچک کننده چانه

چانه بسیار بزرگی دارید؟ کمی چربی در اطراف آن جمع شده و یا حتی بدتر از آن اطراف چانه شما آویزان شده است؟ به نظر می رسد باید کاری برای کوچک کردن چانه خود انجام دهید .یک دستگاه ناخوشایند برای جلوگیری از رشد غبغب و بازگرداندن آن وجود داشت که واقعا دردناک و غیر قابل تصور بود.

9. کلاه گیس های عجیب و غریب

در قرن بیست و یکم در بین زنان پز دادن با کلاه گیس های تزیینی بزرگ رواج داشت که با چربی خوک درست می شدند. آن ها این قالب های چوبی پوشیده از مو را که با چربی گوشت در مدت زمانی طولانی چسبیده شده بودند، می پوشیدند. حتی اغلب به شپش آلوده شده بودند و موش ها منتظر آن بودند که به سر افراد حمله کنند.

10. بالا برنده بینی

دستگاهی که به افراد بسیاری قول داد برای آن ها یک بینی بی عیب و نقص به ارمغان آورد اما چیزی جز سردرد تحویلشان نمی داد . این دستگاه را باید به صورت فرد می بستند که بسیار دردناک بود و منجر به شکل گیری مجدد بینی می شد، آن ها باور داشتند که زیبایی همراه با میگرن بهتر از بینی دارای نقص است .

بالا برنده بینی

11. حرکت حلزون روی صورت

زنانی که اجازه می دادند تا گروهی از حلزون ها روی صورت شان بخزند تا مایع مخاطی چسبناک آنها راز زیبایی پوست شان باشد و اگر مایع مخاطی حلزون برای شان مناسب نبود، از جفت گوسفند روی صورت شان استفاده می کردند.

حرکت حلزون روی صورت

ترسناک‌ترین روش‌های زیبایی که در گذشته پرطرفدار بودند!

روش‌های متفاوتی در گذشته برای زیبا شدن وجود داشت که بعضی‌هایشان عجیب و غریب بودند. در مطلب زیر با چند استاندارد زیبایی عجیب از دوران گذشته آشنا خواهید شد.هر دوره‌ای ترندهای خاص خودش را چه در زمینه لباس و چه در زمینه ظاهر دارد. در گذشته استانداردهای زیبایی بعضاً عجیب و غریبی وجود داشت که اگر می‌خواستید طبق آنها عمل کنید باید دست به کارهای واقعاً ناخوشایندی می‌زدید. بعضی از این روش‌ها نه‌تنها دردناک بلکه خطرناک هم بودند.

1- ابروی چندرنگ

در میان اجزای چهره شاید هیچ یک به اندازه ابروها از استانداردهای متغیر زیبایی در طول تاریخ، در عذاب نبوده‌اند. مثلاً در یونان باستان، ابروی پیوندی مد بود و اگر زنی ابروی پیوندی نداشت از نوعی «کاشت» که از موی بز ساخته شده بود برای پیوندی نشان دادن ابروهای خود استفاده می کرد. اما زنان چینی قرون وسطی پا را از این هم فراتر گذاشته بودند. در قرون دوم و سوم میلادی، زنان چینی به ابروهای چندرنگ روی آوردند. یکی از امپراتورهای آن زمان به همسرانش دستور داده بود ابروهای خود را سبزآبی کنند. این زنان هم برای پیروی از دستور امپراتور مجبور بودند ابروهای خود را بتراشند و به جایش با استفاده از یک نوع جوهر گرانقیمت که از کشورهای دیگر وارد می‌شد، برای خود ابرو بکشند. این کار نه‌فقط برای خوشایند امپراتور انجام می‌شد، بلکه روشی برای به رخ کشیدن ثروت خود به دیگران بود، چرا که فقط ثروتمندان استطاعت خرید این جوهر را داشتند.اما این ترند خیلی دوام نیاورد و ابروهای طبیعی دوباره رواج پیدا کردند. شکل ابروها هم ممکن بود از بلند و نازک تا کوتاه و ضخیم متفاوت باشد.

2- پیشانی بلند

به گفته تاریخ‌نویسان، در انتهای قرن چهاردهم میلادی، ایزابو، ملکه باواریا، پیشانی بلند و گردن باریک و بلند را مد کرد. زنان هم برای پیروی از این استاندارد زیبایی، موهای بالای پیشانی و پشت سر خود را می‌زدند و حتی ابروهایشان را می‌تراشیدند. مژه‌ها هم در امان نبودند و گاهی آنها را به طور کامل، نه‌فقط از پلک بالا، بلکه از پلک پایین هم می‌زدند.

3- پوست رنگ‌پریده

ترند پوست رنگ‌پریده در قرن هجدهم در انگلستان به اوج خود رسید. زنان برای آنکه پوست خود را تا حد ممکن رنگ‌پریده کنند، از چیزهای بسیار عجیبی مثل کود خشک‌شده اسب استفاده می‌کردند. اما خطرناک‌تر از همه سرب بود که از آن برای رنگ کردن صورت استفاده می شد. رنگ قرمزی که از آن بر روی لب و گونه‌ها برای ایجاد تضاد با ظاهر رنگ‌پریده چهره خود استفاده می‌کردند، بالاترین مقدار سرب را داشت. به علاوه زنان از مدادهای آبی‌رنگی برای ترسیم رگ بر روی صورتشان استفاده می‌کردند تا تأکید بیشتری روی رنگ‌پریدگی چهره خود ایجاد کنند.

4- کمر باریک

قدمت کمربندهایی که از آنها برای باریک‌تر نشان دادن کمر استفاده می‌شد در حقیقت به عصر مفرغ برمی‌گردد و نمونه اولیه‌ای از آن در آن دوران وجود داشت. اما به گفته کارشناسان، اروپایی‌ها استفاده از کمربند را از قرن پانزدهم یا شانزدهم میلادی آغاز کردند. اوج این ترند در دوران فرمانروایی کاترین دو مدیچی، ملکه فرانسه بود. در این دوره کمربندها حدود 25 سانتیمتر از دور کمر کم می‌کردند که اثر بسیار بدی بر اندام‌های داخلی بدن داشت.

5. ناخن بلند

ناخن بلند چندین قرن در چین مد بود و علت بسیار عجیبی هم داشت. ناخن بلند نشان می‌داد که آن شخص مجبور نیست کاری با دست‌هایش انجام دهد چون استطاعت استخدام خدمتکار را داشت.در دوره فرمانروایی سلسله چینگ بر سرزمین چین که نزدیک به 3 قرن به طول انجامید (پیش از آغاز قرن دوازدهم میلادی)، این مد به اوج خود رسید. ناخن بلند مد چندان راحتی نبود به همین دلیل آنها فقط ناخن انگشتان حلقه و کوچک خود را بلند می‌کردند. برای جلوگیری از شکستن ناخن هم از نوعی «قاب» مخصوص استفاده می‌کردند که از فلزات گرانبها ساخته می‌شد.


تصویر قدیمی از یک زن با ناخن بلند

سخن پایانی

در گذشته داشتن کک و مک را چیز خجالت آوری می‌دانستند و همه سعی در خلاص شدن از آن داشتند. در دهه‌ی 1930 میلادی منجمد کردن کک و مک‌ها با کربن دی اکسید را روش مؤثری می‌دانستند. هنگام استفاده از کربن دی اکسید چشمان فرد را می‌پوشاندند و او باید از طریق یک لوله نفس می‌کشید، چون سوراخ‌های بینی را هم می‌بستند. منتظر نظرات شما نیز هستیم.


لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

نظرات و دیدگاه های کاربران
سوال یا دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری