ترفند سریع و بی نظیر محو کردن ریشه های سفید مو بدون رنگ کردن

انتشار 7 اسفند 1401
مطالعه 8 دقیقه

طوطیا: سفید شدن مو از اتفاقات اجتناب ناپذیر زندگی است که دیر یا زود برای همه پیش می‌آید. باید توجه کنید که داشتن موهای سفید نشانه پیری نیست.برای پوشاندن ریشه سفید موها نیازی به استفاده دائم از رنگ های شیمیایی و مضر نیست می توانید با روش های طبیعی سفیدی موهای خود را از بین ببرید. در ادامه با ما همراه باشید.

ترفند سریع و بی نظیر محو کردن ریشه های سفید مو بدون رنگ کردن

سفید شدن مو

سفید شدن مو از اتفاقات اجتناب ناپذیر زندگی است که دیر یا زود برای همه پیش می‌آید. باید توجه کنید که داشتن موهای سفید نشانه پیری نیست و برای برخی افراد این اتفاق در سنین بسیار کم و حتی در نوجوانی هم ممکن است پیش آید. توصیه کارشناسان این است که تا حد ممکن از رنگ کردن مو پرهیز کنید و آن را به تعویق بیندازید، اما برای پوشاندن موهای سفید روش‌های ساده‌ای وجود دارد که می‌تواند جایگزین مناسبی برای رنگ مو در مراحل اولیه سفید شدن موها باشد.

تار موی سفید

راهکارهای پوشاندن ریشه سفید مو

یکی از مشکلات متداولی که برای افراد میانسال و یا حتی برخی از جوانان پیش می آید سفید شدن موهاست . اغلب این افراد برای اینکه سفیدی موی خود را بپوشانند آن را رنگ می کنند اما رنگ کردن موها همیشه میسر نیست و زمانی که موی سر رشد کرده و ریشه سفید آن به سرعت نمایان می شود. رنگ کردن دائم مو حوصله و وقت کافی می خواهد که از توان عده ای از مردم خارج است همچنین رنگ کردن مو به طور مداوم سبب ریزش موها می شود. اگر هم بخواهیم تنها ریشه مو را رنگ کنیم موهای سر دو رنگ خواهد شد. اما تمام این موارد به این معنی نیست که مجبوریم با ریشه سفید رنگ موهای خود بیرون برویم. راه های مختلف و ساده ای که در این بخش از رازهای آرایشی بیان می کنیم می تواند مشکل پوشاندن سفیدی موها را بدون اینکه به آنها آسیب برسد، حل کند.

موهای سفید

آیا رنگ مو باعث سفیدی مو می شود؟

استفاده بیش از حد از محصولاتی که موها را سفید می کنند نیز در نهایت باعث سفید شدن موها می شود. همچنین این یک افسانه است که رنگ کردن موهای شما منجر به افزایش تعداد موهای سفید می شود. حقیقت این است که عوامل زیادی مانند ارثی و استرس زیاد منجر به سفید شدن موها می شود. هنگامی که رنگ مو را اعمال می کنید، فولیکول هایی که موهای خاکستری از آنجا منشا می گیرند، بدون تاثیر باقی می مانند. در واقع سفیدی زودرس کاملا ارثی است و حتی می‌تواند در نتیجه استرس زیاد باشد. هنگامی که رنگ را به موهای خود می زنید، فولیکول یا رنگدانه های مو، تحت تأثیر قرار نمی گیرند. بنابراین رنگ کردن موهایتان به سفیدی زودرس کمک نمی کند.

کمبود کدام ویتامین باعث سفیدی مو می شود؟

  • کمبود ویتامین B-12 یکی از شایع ترین دلایل سفید شدن زودرس موها است. محققان خاطرنشان کرده اند که کمبود ویتامین B-12 اغلب همزمان با کمبود اسید فولیک و بیوتین در افرادی است که موهایشان زود سفید شده است.

  • ویتامین B-6 و B-12 دو ویتامین B Complex-B هستند که به سلامت پوست و مو کمک می کنند. B-6 ممکن است به بازگرداندن رنگ مو به رنگ اولیه در پی بیماری یا کمبود این ویتامین کمک کند.

  • ویتامین B12 تنها به طور طبیعی در محصولات حیوانی مانند مرغ، گوشت، ماهی، شیر و تخم مرغ وجود دارد. تخم مرغ منبع خوبی از ویتامین B12 و متیونین است که هر دو با باعث جلوگیری از سفیدی مو ها می شوند.

موهای سفید

با روش های طبیعی ریشه سفید مو را بپوشانید!

متخصصان پوست و مو می‌گویند سفید شدن مو از 21 سالگی پدیده‌ای طبیعی است و بیماری محسوب نمی‌شود. اما به طور عمومی و کلی این اتفاق از اواخر دهه 20 و 30 زندگی شروع می‌شود و به تدریج تعداد موهای سفید بیشتر می‌گردد. هنوز دانشمندان درمانی قطعی و یا پیشگیری کننده برای سفید شدن مو پیدا نکرده‌اند ولی عوامل موروثی و گاهی تغذیه و عوامل عصبی را در آن دخیل می‌دانند. به هر حال علت سفید شدن مو هرچه که باشد ظاهر آن برای بیشتر افراد جالب نیست و دوست دارند با روش‌های مختلفی آن‌ها را مخفی کرده و از بین ببرند که ساده‌ترین و مضرترین آن رنگ مو است اما اگر دوست ندارید موهای خود را رنگ کنید می‌توانید از ترفندهای خاصی برای مخفی کردن آن‌ها استفاده کنید.

سایه چشم

برای پوشاندن سفیدی ریشه مو در زمانی که وقت اندکی دارید و می خواهید به بیرون از خانه بروید از سایه چشم استفاده نمایید. سایه چشم رنگ های متفاوتی دارد که بهتر است در میان رنگ های آن ، رنگ متناسب با موی خود را پیدا کنید و با استفاده از یک برس به آرامی آن را به ریشه خاکستری موهای خود بزنید تا بتوانید ریشه سفید موها را بپوشانید.

حنا

حنا یک رنگ موی طبیعی برای موی سر است که تا چند هفته پایدار می ماند و سفیدی موی سر را می پوشاند همچنین حنا برای تقویت موها بسیار مفید است. حنا برای کسانی که زمان کافی برای پوشاندن موهای سفید سر خود را ندارند گزینه بسیار مناسبی است زیرا ماندگاری بالاتری از رنگ مو دارد. برای رنگ کردن موها با حنا ابتدا در مقداری قهوه داغ 2 تا 3 قاشق غذاخوری از پودر حنا می ریزیم و مخلوط می کنیم تا یک خمیر به دست آید.سپس، یک ساعت خمیر را کنار می گذاریم. خمیر را سپس با استفاده از یک برس، به ریشه های موهای خود می مالیم و چند ساعت صبر می کنیم و در آخر موهای خود را با شامپو شسته و آن را آبکشی می کنیم.

سفیدی مو

قهوه

یک ظرف بزرگ قهوه خالص را دم کنید و اجازه دهید تا قهوه‌تان کاملا غلیظ شود. بعد از اینکه سرد شد، موهایتان را به آن آغشته کنید و اجازه دهید تا 20 دقیقه روی موهایتان باقی بماند و بعد با آب بشویید. این رنگ مو برای پوشاندن سفیدی موها بسیار عالی است و همچنین رنگ قهوه‌ای بسیار خوشرنگی هم در موهایتان ایجاد می‌کند. آن را هر هفته دو بار تکرار کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

تغییر مدل موی سر

تغییر شکل و مدل مو یکی از روش های موثر برای پوشاندن ریشه های سفید موی سراست .مثلا اگرهمیشه موهای خود را از وسط باز می کنید، سفیدی ریشه موهای شما بیشتر پیدا خواهد بود پس بنابراین فرق موهای خود را از وسط باز نکنید و با تغییر مدل مو ریشه های آنها را بپوشانید. شما می توانید برای اینکه چشم ها به جای تمرکز به روی ریشه های خاکستری موهایتان، به مدل مویتان توجه کنند از یک مدل موی عالی مانند مدل موی دم اسبی استفاده کنید و به این ترتیب به شدت نگاه ها را به مدل مو خود جلب کنید.

شوینده های گیاهی

با استفاده از شوینده های گیاهی مانند مریم گلی می توانید سفیدی ریشه موهایتان را بپوشانید بدین گونه که نصف فنجان مریم گلی در 3 فنجان آب ریخته و بجوشانید و سپس اجازه دهید جوشانده سرد شود . موهای خود را با شامپو مانند همیشه شسته و آبکشی نمایید و سپس این جوشانده را روی موهایتان بریزید و چند دقیقه صبر کنید و بعد موهای خود را بشویید . به کارگیری این روش پس از چند بار موهای سفیدتان را می پوشاند. از چای سیاه برای تیره کردن موهای خاکستری نیز می توانید ، استفاده کنید.

مریم گلی

بهترین روش های رفع ریشه سفید مو

یکی از علائم انکار ناپذیر بالا رفتن سن، به وجود آمدن موهای خاکستری در بین موهاست و از آن جایی که امروزه در سرتاسر دنیا خانم ها به دنبال جوان شدن و جوان ماندن هستند مشاهده این موهای سفید برای آن ها ناگوار است. بعضی خانم ها به دلیل استرس و یا ژنتیک زودتر از سن خود موهای سفید پیدا می کنند و برخی دیر تر شاهد موهای سفید در بین خرمن موهای تیره خود هستند.اما نکته غیر قابل اجتناب این است که همه ما دیر یا زود موهای سفیدی خواهیم داشت و برای این موضوع باید آمادگی لازم را داشته باشیم.

رنگ پاش

اگر همیشه سفیدی ریشه موهایتان برای شما دردسر ساز است و باید وقت زیادی را به رنگ کردن آن اختصاص دهید نگران نباشید راه حل ساده تر و بدون اتلاف وقت دیگری نیز برای پوشاندن سفیدی موها وجود دارد که استفاده از رنگ پاش های برقی مو می باشد . شما می توانید فقط با فشردن یک دکمه رنگ مورد نظر خود را روی ریشه های سفید مو زده و موهای خود را رنگ کنید.

اسپری رنگ

برای خلاص شدن از رنگ کردن مداوم موها برای پوشاندن ریشه خاکستری آنها می توان از اسپری های رنگ متفاوتی که در بازار وجود دارند ، استفاده نمود . رنگ این اسپری ها تا هنگامی که به حمام نرویم بر روی موها باقی می ماند . برای رنگ کردن موها با این اسپری ها قوطی اسپری را به خوبی تکان بدهید و سپس، بین 15 تا 30 سانتی متر از موها را از ریشه به بالا اسپری کنید.

پودرهای موقت

با استفاده از پودرهای موقت که دارای رنگ های مختلفی در بازار هستند ، چنانچه در دنیای مد پیش از این هم گفته شد می توانید سریع موها را رنگ کرده و سفیدی ریشه موها را بپوشانید. این پودرها ضد عرق و آب هستند و تا حمام بعدی و شستشو با شامپو روی موها باقی می مانند.

با این عصاره موهای تان را بشویید

اگر می خواهید خیلی سریع با تارهای سفید موی خود خداحافظی کنید، برای شست وشوی موهای تان از لوسیون بابونه استفاده کنید. بدین گونه که 3 قاشق از برگ های خشک شده بابونه را با 3 لیوان آب مخلوط کنید و آن را روی حرارت بگذارید و اجازه دهید تا نصف آب آن باقی بماند.این جوشانده را صاف کنید و بگذارید تا سرد شود وسپس بعد از شامپو کردن موها برای شست وشوی موهای تان از این عصاره استفاده کنید و بگذارید روی موهای تان خشک شود.

سفیدی مو

سخن پایانی

یک روش قدیمی برای کسانی که به تازگی چند تار موی سفید در میان موهای خود مشاهده کرده‌اند کندن موهای سفید است. هرچند گفته می‌شد این کار باعث افزایش موهای سفید می‌شود اما این عقیده ریشه علمی ندارد و شما می‌توانید تارهای مشخص سفید رنگ خود را با موچین و یا قیچی جدا کنید و موقتا از دست آن‌ها خلاص شوید و به این زودی‌ها اسیر رنگ مو نشوید. تارهای سفید مو در میان موهای صاف و بدون حالت بیشتر خود را نشان می‌دهد. پس فر کردن و تغییر دادن حالت موها، بافتن موها و جمع کردن آن‌ها در بالا می‌تواند روش مناسبی برای پنهان کردن موهای سفید در تعداد محدود و کم باشد.


لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

نظرات و دیدگاه های کاربران
سوال یا دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری