طراحی مازراتی توسط دیوید بکام با الهام از کمد لباسش!

انتشار 27 خرداد 1402
مطالعه 1 دقیقه

دیوید بکام به تازگی یک جفت ماشین اسپرت برای برند ایتالیایی مازراتی طراحی کرده است که از خودروهای کلاسیک و همینطور از خیاطی الهام گرفته‌اند.

طراحی مازراتی توسط دیوید بکام با الهام از کمد لباسش!

این دو خودرو که به عنوان نخستین نسخه در مجموعه Fuoriserie Essentials مازراتی ساخته شده‌اند، با استفاده از برنامۀ سفارشی‌سازی این برند طراحی شده‌اند و برای خرید در دسترس مشتریان خواهند بود.

بکام در این‌باره گفته است: «من همیشه عاشق ماشین بودم، بنابراین بخشی از طراحی و ساخت مجموعه‌ی Fuoriserie بودن، تجربه‌ی شگفت‌انگیزی بود. همکاری با تیم ماهر مازراتی برای خلق این طرح‌ها با الهام از اشتیاق من به خودروهای کلاسیک و قدردانی من از جزئیات شخصی، باورنکردنی بود.»

طراحی مازراتی توسط دیوید بکام با الهام از کمد لباسش!

به گفته این برند، هر یک از این خودروها الهام‌گرفته از یک مازراتی مشهور است. نخستین خودرو از مازراتی کواتروپورته رویال 1986 الهام گرفت که تنها 51 دستگاه از آن تولید شد. بکام یک نمای بیرونی با رنگ سبز تیره و روکش چرم قهوه‌ای گرم را انتخاب کرد که مازراتی رنگ سبز تیره آن را با عنوان Verde Royale توصیف کرده است.

طرح دوم بکام الهام‌گرفته از مازراتی گیبلی کوپه 1967 بود. انتخاب بکام برای نمای بیرونی این طرح، رنگ آبی Night Interaction با چرم داخلی برنزه است. هر دوی این طرح‌ها در تمامی خودروهای حوزه مازراتی در دسترس خواهند بود.

طراحی مازراتی توسط دیوید بکام با الهام از کمد لباسش!

این نخستین مجموعه Fuoriserie Essentials است که قرار است افراد مشهور در دنیای مد با استفاده از برنامه‌ی سفارشی‌سازی مازراتی، طرح‌های آن را خلق کنند. این طرح‌ها در دسترس مشتریان قرار خواهد گرفت.

کلاس بوسه، رئیس بخش طراحی مازراتی گفته است: «Fuoriserie در ایتالیایی به معنای «سفارشی ساخته‌شده» است و برنامه سفارشی‌سازی Trident ما برای خلق تجربیات منحصربه‌فرد برای مشتریانمان در نظر گرفته شده است. آرزوی ما این است که آن‌ها شخصیت و اشتیاق خودشان را با خلق مازراتی خودشان ابراز کنند. درست مانند دیوید، همه می‌توانند از میان طیف گسترده‌ای از ویژگی‌های شخصی‌سازی مجموعه Fuoriserie Corse استفاده کنند».

طراحی مازراتی توسط دیوید بکام با الهام از کمد لباسش!

مازراتی اخیراً در هفته طراحی میلان، نسخه سفارشی‌شده نخستین خودروی تمام الکتریکی خود را با نام GranTurismo Folgore ارائه کرده است. مدیر عامل مازراتی، دیوید گراسو توضیح داده که چگونه این برند معتقد است رانندگی با وسایل نقلیه الکتریکی آن به اندازه‌ی رانندگی با اتومبیل‌های موتور احتراقی آن لذت‌بخش است: «اگر اکثر خودروهای الکتریکی کسل‌کننده هستند (چیزی که من از شما می‌شنوم)، پس این برنامه برای ما فرصت خوبی است.»

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

نظرات و دیدگاه های کاربران
سوال یا دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری