بیوگرافی و زندگی شخصی روزبه چشمی + عکس و فیلم‌های جذاب و دیدنی

انتشار 19 خرداد 1401
مطالعه 4 دقیقه

بیوگرافی کلی روزبه چشمی

روزبه چشمی

نام : روزبه

نام خانوادگی : چشمی

تاریخ تولد : 2 مرداد 1372

محل تولد : تهران

رشته ورزشی : فوتبال

زندگی شخصی روزبه چشمی

روزبه چشمی بازیکن فوتبال اهل ایران است که در پست هافبک دفاعی برای باشگاه فوتبال استقلال تهران در لیگ برتر خلیج فارس بازی می کند.دیپلمه ریاضی و فیزیک و متولد تهران است اما اصالتا اهل شهر باشتین سبزوار بوده و درباره نام فامیلی خود گفته است: روستای اجدادی من «چشام» نام دارد و همه چشامی ها نام فامیلی شان چشمی است!

یک خواهر بزرگتر از خود دارد و تنها برادرش نیز فوت کرده است

ازدواج روزبه چشمی

روزبه چشمی هنوز ازدواج نکرده و مجرد است. او میگوید : اصلا به فکر ازدواج نیستم، الان وقت تمرین و بازی کردن است و می خواهم تا جایی که می توانم در فوتبال پیشرفت کنم، فرصت برای ازدواج زیاد است.

روزبه چشمی


زندگی ورزشی روزبه چشمی

چشمی از کودکی ورزش فوتبال را با دوستانش در محله و کوچه محل زندگی خود بازی می کرد و از یازده سالگی وارد فوتبال سالنی شده و توسط دوستانش برای انجام تست در رده های نوجوان به تیم‌ پیکان رفت که از شانسش قبول شد.

بعد از مدتی بازی در تیم نونهالان پیکان، به نوجوانان پرسپولیس رفت و تا رده امید در این تیم بازی کرد، سپس بخاطر خدمت سربازی به مقاومت تهران رفت و دوباره به پرسپولیس برگشت

  • چرا از پرسپولیس جدا شدی؟

روزبه چشمی: آقای علی دایی سرمربی تیم بزرگسالان بود و نظرشان این بود که بازیکن ملی‌پوشی همچون روزبه چشمی باید در تست‌های فنی شرکت کند تا در صورت تأیید به بزرگسالان اضافه شود. من هم دیدم وقتی ایشان نظری روی من ندارد رضایتنامه‌ام را گرفتم و رفتم صبا پیش آقای مایلی‌کهن.

در 10 تیر 1394 با قرار داد دوساله به تیم استقلال تهران پیوست. بعدها مشخص شد رقم قرار داد او 380 میلیون برای دو فصل میباشد با توضیح اینکه در پایان فصل اول با 20 درصد اصافه پرداختی تمدید شود

سابقه باشگاهی روزبه چشمی

سابقه باشگاهی روزبه چشمی به شرح زیر است :

آغاز با صبای قم

چشمی در سال 92 با تیم صبا به لیگ برتر خلیج فارس معرفی شد و طی دو فصل حضور در این تیم عملکرد خوبی از خود بر جای گذاشت.

استقلال

بازی خوب روزبه در دو فصل برای صبا، باعث جلب نظر کادر فنی استقلال شد. چشمی در سال 1394 با قراردادی سه ساله از صبای قم به استقلال تهران پیوست. وی از همان ابتدایی حضورش در استقلال به مهره ای کلیدی تبدیل شد اما به دلیل مصدومیت از فهرست استقلال خارج شده بود و به دلیل ممنوعیت این باشگاه نتوانست در نقل و انتقالات به جمع استقلالی‌ها برگردد، قرار شد تا پایان لیگ شانزدهم به فعالیتش در تیم دیگری ادامه دهد. روزبه چشمی روز 27 بهمن 1395 در تمرین صبای قم شرکت کرد. این در حالی بود که چشمی قراردادی با با باشگاه صبای قم امضاء نکرده بود و منتظر مشخص شدن وضعیت خود برای بستن قرارداد بود. هرچند مدیر رسانه‌ای صبای قم اعلام کرد که قرار است در یکی دو روز آینده وضعیت چشمی مشخص شده و در صورتی که مشکلی نباشد، تا پایان فصل برای صبا بازی کند. در همین دوره او از پرسپولیس پیشنهاد داشت. اما ترجیح داد نیم فصل بدون تیم بماند پس از پایان فصل او در ابتدایی لیگ 97–96 به ترکیب استقلال اضافه شد. او در بازی مقابل سایپا در جام حذفی 2018–2019 بازوبند کاپیتانی استقلال را بر بازو بست و کاپیتان استقلال بود.

روزبه چشمی

  • آسیب دیدگی

درخشش او در خط هافبک استقلال باعث شد از بوندس لیگای آلمان مشتری پیدا کند اما اسفند 94 از ناحیه زانو به شدت آسیب دید و نوروز 95 رباط صلیبی و مینیسک زانویش را عمل کرد.

بازگشت او به میادین فوتبال شش ما طول کشید و او در این مدت مجبور شد با استقلال فسخ قرارداد کند تا به جایش بازیکن بگیرند.

او در نهایت خرداد 96 دوباره با استقلال شروع کرد

سابقهٔ ملی روزبه چشمی

با بازی‌های درخشانی که انجام داد راهی جام جهانی روسیه شد. هرچند به دلیل مصدومیت در بازی با مراکش امکان بازی در ادامه جام را از دست داد.

روزبه چشمی

افتخارات روزبه چشمی

افتخارات باشگاهی روزبه چشمی به شرح زیر است :

لیگ برتر

  • نایب قهرمانی در لیگ برتر 96–1395 به همراه تیم استقلال

  • نایب قهرمانی در لیگ برتر 99–1398 به همراه تیم استقلال

جام حذفی

  • نایب قهرمانی در جام حذفی 95–1394 به همراه تیم استقلال

  • قهرمانی در جام حذفی 97–1396 به همراه تیم استقلال

آرزو و طرفداری روزبه چشمی

آرزو فوتبالی ام اینه که بروم اروپا. دوست دارم در اروپا بازی کنم و البته نماینده ای شایسته برای ایران و فوتبالش باشم، من یک یوونتوسی دوآتیشه هستم. همچنین طرفدار بوفون و کریم باقری نیز هستم

عکس هایی از زندگی شخصی و ورزشی روزبه چشمی

روزبه چشمیروزبه چشمی

روزبه چشمیروزبه چشمی

روزبه چشمیروزبه چشمی

روزبه چشمیروزبه چشمی

روزبه چشمیروزبه چشمی

روزبه چشمیجشن تولد روزبه چشمی در کلینیک

عملکرد روزبه چشمی مقابل مراکش در جام جهانی 2018

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

نظرات و دیدگاه های کاربران
سوال یا دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری