نظر متخصصان درباره آرایش کامل با مداد لب!

انتشار 5 اردیبهشت 1402
مطالعه 9 دقیقه

طوطیا: احتمالاً شما هم در ویدیو های زیادی متوجه شده اید که خیلی از افراد از خط لب؛ به عنوان ابزاری برای ظاهر زیبای چشم هایشان نیز استفاده می‌ کنند؛ اما به نظر شما این کار جالبی است و واقعا می توان خط لب را به چشم هم زد؟برای آشنایی بیشتر با ما همراه باشید.

نظر متخصصان درباره آرایش کامل با مداد لب!

گاهی برای تنوع دوست داریم، رنگی بجز مشکی را در آرایش چشمان خود استفاده کنیم برای همین به سراغ مداد لبهای خوش رنگ میرویم. احتمالاً شما هم در ویدیو های زیادی متوجه شده اید که خیلی از افراد از خط لب؛ به عنوان ابزاری برای ظاهر زیبای چشم هایشان نیز استفاده می‌ کنند؛ اما به نظر شما این کار جالبی است و واقعا می توان خط لب را به چشم هم زد؟ ‌شاید نتیجه نهایی عالی و خلاقانه به نظر برسد اما برخی از افراد هنوز در این باره شک دارند و نگران هستند.

آموزش کشیدن خط لب

نظر متخصصان آرایشی درباره استفاده از خط لب برای چشم چیست؟

وقتی که صحبت درباره این موضوع می شود و با افراد متخصص در این زمینه مشورت می‌ کنیم، می شنویم که خیلی از آن ها با این روش موافق نیستند و سؤال بسیاری از افراد این است که آیا این روش امنیت دارد یا خیر؟ قطعا محصولی که برای استفاده روی لب ها تولید شده، مناسب چشم نیست. نظر متخصصان آرایشی درباره استفاده از خط لب برای چشم چیست؟ وقتی که صحبت درباره این موضوع می شود و با افراد متخصص در این زمینه مشورت می‌ کنیم، می شنویم که خیلی از آن ها با این روش موافق نیستند و سؤال بسیاری از افراد این است که آیا این روش امنیت دارد یا خیر؟ قطعا محصولی که برای استفاده روی لب ها تولید شده، مناسب چشم نیست.همان طور که پیش‌تر هم گفته شد؛ بسیار مهم است که تفاوت این دو مورد را بدانید. شاید از لحاظ ظاهری نتیجه یکسان باشد اما از لحاظ سلامتی؛ به چشم آسیب وارد شده و ممکن است خطرناک هم باشد و حتی باعث عفونت چشمی شود. خط لب ها معمولاً مقدار زیادی چربی، الکل و مواد چسبنده و وکس در خودشان دارند که هرگز نباید روی پلک استفاده شوند که در غیر اینصورت عوارض بدی در پی خواهد داشت.

مداد لب قرمز

چرا نباید خط لب را به عنوان خط چشم استفاده کرد؟

همان طور که پیش‌تر هم گفته شد؛ بسیار مهم است که تفاوت این دو مورد را بدانید. شاید از لحاظ ظاهری نتیجه یکسان باشد اما از لحاظ سلامتی؛ به چشم آسیب وارد شده و ممکن است خطرناک هم باشد و حتی باعث عفونت چشمی شود.خط لب ها معمولاً مقدار زیادی چربی، الکل و مواد چسبنده و وکس در خودشان دارند که هرگز نباید روی پلک استفاده شوند که در غیر اینصورت عوارض بدی در پی خواهد داشت

آرایش لب

انواع خط چشم

خط چشم در شکل ها و انواع مختلفی تولید شده است که می توان بر اساس نوع کاربرد، آنها را انتخاب و مورد استفاده قرار داد. در زیر ما به طور خلاصه هر یک را معرفی کرده‌ایم، برای آشنایی کامل مقاله “معرفی انواع خط چشم” را بخوانید.

خط چشم مایع

خط چشم مایع همانطور که از نام آن مشخص است ساختاری مایع دارد. این خط چشم با یک براش مخصوص و بسیار نازک استفاده می شود. به همین دلیل استفاده از آن کمی مشکل تر از ابزارهای دیگر است و نیاز به تجربه و مهارت دارد. در عوض این نوع خط چشم ماندگاری بالایی دارد.

خط چشم ماژیکی

نوع دیگری از خط چشم مایع است که برای راحتی استفاده، ماده خط چشم و براش آن با هم ادغام شده و به شکل یک ماژیک در آمده است. این نوع خط چشم استفاده ساده تری نسبت به خط چشم مایع معمولی داشته و هنگام استفاده خط بسیار دقیق تری می توان با آن رسم کرد. ماده اصلی استفاده شده در خط چشم ماژیکی تقریبا ساختاری همانند ماده خط چشم مایع دارد، در نتیجه ماندگاری آن مانند خط چشم مایع معمولی بالا است.

خط چشم کرم / ژلی

این نوع خط چشم بیشتر مورد استفاده میکاپ آرتیست ها بوده و استفاده از آن نیاز به مهارت دارد. این نوع خط چشم در ظرف های کوچکی عرضه می شوند که برای استفاده از آنها باید از براش های آرایشی استفاده کرد.

خط چشم جامد یا پودری

در ساختار این نوع خط چشم از پودر فشرده استفاده می شود. به همین دلیل شباهت بسیار زیادی به سایه چشم دارد. مانند خط چشم ژله ای این نوع خط چشم هم بیشتر توسط آرایشگران حرفه ای مورد استفاده قرار می گیرد و بزرگ ترین مزیت آن این است که آرایشگر می تواند از ترکیب رنگ های آن به رنگی خاص دست پیدا کرده و آرایشی خاص را روی چشم اجرا کند.

مداد چشم

بزرگ ترین مزیت تمام مداد های آرایشی سادگی استفاده از آن هاست. مداد چشم هم از این قائده مستثنی نیست. نکته مهمی که باید در استفاده از مداد چشم رعایت کرد این است که نوک مداد همیشه باید تیز و تراش شده باشد تا بوسیله آن بتوان یک خط صاف و منظم دور چشم کشید. مداد چشم تنوع رنگی نیز دارد. در نتیجه می توانید خط چشم متفاوت تری داشته باشید. اگر برای داخل پلک پایین چشمتان از مداد چشم رنگی استفاده کنید، آرایش چشمی با تاکید و اغراق بیشتری خواهید داشت. اما متداول ترین رنگ های مداد چشم، رنگ مشکی و قهوه ای است.ماندگاری مداد چشم کمتر از رقیبان خود است، اما سهولت استفاده از آن باعث شده است به راحتی بتوان از این موضوع چشم پوشی کرد.

آرایش با مداد لب

چند ترفند برای استفاده از مداد چشم

  • استفاده از روش خط چین برای کشیدن خط چشم صاف: در این روش باید گوشه خارجی پلک چشم را با انگشت بکشید. با مداد چشم از گوشه داخلی شروع به کشیدن خط های کوتاه به صورت خط چین کنید. در پایان خط ها را به هم وصل کنید. این روش باعث می شود خطی بسیار دقیق و صاف روی چشم ایجاد کنید.

  • استفاده از مداد چشم قهوه ای برای پوست و موی روشن: اگر پوست و موی روشن دارید ممکن است مداد چشم مشکی ظاهر هماهنگی بین آرایش چشم و چهره شما ایجاد نکند. در این شرایط بهتر است از مداد چشم قهوه ای برای خط چشم استفاده کنید. اگر تمایلی زیادی به این کار نداشتید، حداقل برای پلک بالا از مداد چشم مشکی و برای پلک پایین از مداد چشم قهوه ای استفاده کنید.

  • خشک شدن چربی نوک مداد: گاهی ممکن است به علت سرما یا خشکی هوا، نوک مداد چشم خشک شود. خشک شدن بیش از حد نوک مداد چشم ممکن است باعث شود خط چشم یکنوات ایجاد نشده و بریده بریده شود یا رنگ آن بطور یکدست روی یک خط قرار نگیرد. برای رفع این مشکل باید کمی نوک مداد را گرم کنید، فقط کافی است نوک آن را بین دو انگشت شصت و سبابه کمی بچرخانید.

  • درشت تر جلوه دادن چشم ها: برای اینکه چشم ها را دشت تر نشان دهید، مداد چشم را به طور کامل دور چشم نکشید. خط چشم را از نیمه پلک ها شروع کنید و تا قسمت خارجی پلک ادامه دهید و به هم متصل کنید.

مداد چشم پیچی

با گسترش و پیشرفت روز افزون مواد و تجهیزات آرایشی، کاملا طبیعی به نظر می رسد که مداد های آرایشی هم از این پیشرفت سهمی داشته باشند. مداد چشم پیچی با کاربردی راحت و مطمئن می تواند خط چشمی دقیق تر و تیره تر ایجاد کند و ماندگاری بالاتری نسبت به مداد های معمولی داشته باشد. ساختار بسیار نرم و عدم نیاز به تراش شدن از مزیت های مداد چشم پیچی است.

مداد چشم

آموزش استفاده از مداد لب

اگر تمرکز اصلی شما در آرایش روی لب‌های‌تان است و می‌خواهید لب‌های شما بیشتر از هر قسمت دیگری در آرایش صورت جلوه پیدا کند حتماً رنگی را برای خط لب انتخاب کنید که نسبت به رنگ لب‌های شما روشن‌تر باشد.این روش ممکن است ساده و معمولی به نظر برسد اما اثربخشی زیادی دارد و جلوه‌ لب‌ها را بیشتر از چیزی که فکرش را بکنید نشان می‌دهد. برای مثال اگر رژ صورتی برای لب‌ها خود انتخاب کرده‌اید، در زمان خرید مداد لب رنگ صورتی بسیار روشن را انتخاب کنید. همچنین با کمک مدادی که رنگ روشن‌تری دارد، محیط بیرون لب‌ها را حسابی خط لب بکشید تا تمرکز آرایش صورت روی لب‌ها مشخص شود.

1. مداد لب را با زاویه‌ای 45 درجه در دست بگیرید

برای اینکه تسلط بیشتری روی لب‌ها داشته باشید پیشنهاد می‌کنیم زمانی که مداد لب را در دست گرفته‌اید زاویه‌ای 45 درجه به دست‌ بدهید تا خط لب با دقت و راحتی بیشتری ترسیم شود. از این طریق کنترل بیشتری روی مداد خواهید داشت و دقت شما برای ترسیم خط‌ لب افزایش پیدا می‌کند.

2. خط لب را در حرکات کوتاه و ملایم بکشید تا صاف و یک‌دست شود

بانوان در بیشتر مواقع سعی می‌کنند خط لب را در یک حرکت ترسیم کنند اما اگر می‌خواهید خط‌لب شما صاف و یک‌دست ترسیم شود این کار را با حرکات کوتاه انجام دهید تا خط لب زیبا‌تر ترسیم و جذابیت آن نیز بیشتر شود. در غیراین‌صورت کشیدن خط لب در یک حرکت آن را دندانه‌دندانه و ناموزون می‌کند.

3. خط لب را با ترسیم یک ضربدر در قسمت کمان لب‌ بالایی شروع کنید

کمان بالایی لب، مرکز آن را تشکیل می‌دهد و هر اندازه که در کشیدن خط لب در کمان بالایی دقت داشته باشید به همان‌اندازه خط لب شما جذاب‌تر می‌شود. در نتیجه کشیدن خط لب را از این قسمت شروع کنید. ترسیم خط لب از وسط لب‌ها باعث تقارن آن می‌شود. پیشنهاد می‌‌کنیم برای دقت بیشتر، در حین شروع کشیدن خط لب، به میزان کمی لبخند بزنید تا پوست بیرونی لب‌ها باز شده و فرآیند ترسیم خط لب راحت‌تر انجام شود.

4. در قسمت کنار لب، یک پیکان ترسیم کنید

خط لب را در قسمت کناره‌های لب به گونه‌ای بکشید که همانند یک پیکان سر آن به بیرون لب ترسیم شده باشد. خط لب بالا و پایین لب‌های شما باید دو سر این پیکان را تشکیل دهند. این کار باعث می‌شود خط لبی که ترسیم کرده‌اید در قسمت محیط بیرون لب حالتی طبیعی و زیبا پیدا کند.

5. ادامه پیکان را به ضربدری که وسط‌ لب‌ کشیده‌اید متصل نمایید

ابتدا یک خط در هر کدام از طرفین لب باید بکشید، این خط باید کناره‌های لب یا همان پیکان فرضی که کشیده‌اید را به قسمت وسط لب متصل کند. این کار را برای لب بالا و پایین انجام دهید تا لب‌ها جلوه‌ای بهتر پیدا کند و خط‌‌لبی که ترسیم کرده‌اید عیب و نقصی نداشته باشد.

6. برای ماندگاری آرایش لب، ابتدا خط لب بکشید و سپس رژ بزنید

اگر می‌خواهید آرایش لب‌های شما ثبات بیشتری در طول روز داشته باشد، قبل از استفاده از رژلب، سطح لب را با پایه‌ای از خط لب آماده کنید و سپس رژلب بزنید. ترکیبات مداد لب باعث می‌شود تا رژ ثبات بیشتری داشته باشد. این کار به لحاظ ظاهری نیز به جلوه بیشتر آرایش لب کمک می‌‌کند.

7. برای ترسیم خط لب دقیق، ابتدا رژلب بزنید و سپس از مداد لب استفاده کنید

  • اگر نگران این هستید که رژ‌لب شما پخش می‌شود و ظاهری نازیبا ایجاد می‌کند، ابتدا رژ بزنید و سپس از وسط لب‌ شروع به کشیدن خط لب کنید. این کار را برای لب پایین و بالا انجام دهید و سپس خط لب را روی قسمت‌های کناری لب با حرکات کوچک بکشید تا خط لبی دقیق و زیبا ترسیم شود.

مدادلب

سخن پایانی

در این بخش از مقاله درباره استفاده از خط لب برای چشم پرداختیم و در پایان پیشنهاد می‌کنیم اگر شما هم از آن دسته خانم‌های آراسته‌ای هستید که به آرایش لب‌های خود توجه دارند و ترفند‌های مفیدی از کشیدن خط لب می‌شناسید، در قسمت نظرات ما و سایر کاربران را در جریان این نکته‌ها قرار دهید. انتقادات و پیشنهادات خود را نیز در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.


لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

نظرات و دیدگاه های کاربران
سوال یا دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری