خواندن چه دعایی را آیت الله بهجت به رهبر انقلاب توصیه کردند؟!

انتشار 30 مهر 1401
مطالعه 1 دقیقه

طوطیا: در این بخش از سایت طوطیا رهبر معظم انقلاب در دیدار با اساتید، فضلا و طلاب نخبه‌ حوزه علمیه قم در ذیل شرح حدیثی، توصیه‌ی مرحوم آیت‌الله بهجت را برای خواندن دعای «یا الله یا رحمان یا رحیم یا مقلب القلوب ثبت قلبی علی دینک» بیان کردند. در ادامه برای مشاهده این سخنرانی با ما همراه باشید.

خواندن چه دعایی را آیت الله بهجت به رهبر انقلاب توصیه کردند؟!

رهبر انقلاب در دیدار با اساتید، فضلا و طلاب نخبه حوزه علمیه قم در ذیل شرح حدیثی، توصیه مرحوم آیت‌الله بهجت را برای خواندن دعای «یاالله یارحمان یارحیم یا مقلب القلوب ثبّت قلبی علی دینک» بیان کردند و فرمودند:

«مرحوم آقای بهجت (رضوان الله تعالی علیه) می‌فرمودند این دعا را زیاد بخوانید: «یاالله یارحمان یارحیم یا مقلب القلوب ثبّت قلبی علی دینک». ممکن بود یک اشکال مقدّری وجود داشته باشد، ایشان به آن هم جواب می‌داد. ممکن بود کسی بگوید وقتی میگوئیم «ثبت قلبی علی دینک»، ما که دینمان درست است، منطقی است، مستحکم است، این برای آن طبقات پایین است. ایشان می‌فرمود در هر طبقه‌ای که دل انسان و ایمان انسان و دینداری انسان هست، تنزل از آن طبقه، برگشت است. «ثبّت قلبی علی دینک» یعنی دین را در همان طبقه عالی نگه‌دار و تثبیت کن. اگر این شد، آن‌وقت زندگی می‌شود شیرین، مرگ هم مرگ راحت. یکی از مشکلات اساسی ماها، مشکل مردن است. امام سجاد (علیه السلام) به خداوند متعال عرض می‌کند: «امتنا مهتدین غیرضالّین، طائعین غیرمستکرهین غیرعاصین». خوب، انسان در همه طول عمر در طریق هدایت بوده، اما باز امام دعا می‌کند که: «امتنا مهتدین غیرضالّین، طائعین غیرمستکرهین غیرعاصین»؛ معلوم می‌شود خطرناک است.

حکم مستوری و مستی همه بر عاقبت است
کس ندانست که آخر به چه حالت برود

در ویدئو زیر فیلم دعایی که آیت الله بهجت به رهبر انقلاب توصیه کردند آورده شده است برای مشاهده این کلیپ با ما همراه باشید.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

نظرات و دیدگاه های کاربران
سوال یا دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری