چه رنگ هایی مناسب فصل زمستان است؟

انتشار 14 دی 1401
مطالعه 7 دقیقه

طوطیا: زمستان از جمله فصل‌های سرد سال است که علاوه بر اینکه لباس‌های خاص خود را دارد، رنگ‌های مناسب فصل زمستان را نیز دارد که با استفاده از آن‌ها می‌توانید خوش استایلی خود را تضمین کنید. در این مقاله قصد داریم به بررسی رنگ های مناسب فصل زمستان بپردازیم.

چه رنگ هایی مناسب فصل زمستان است؟

رنگ های مناسب فصل زمستان کدامند؟

خوش تیپ بودن و شیک بودن برای بیشتر مردم اهمیت خاصی دارد. در زمستان اگر بخواهید با توجه به مد روز تیپ بزنید باید رنگ های گرم بر تن خود کنید. رنگ های قرمز، نارنجی، زرد، بنفش، سبز، خاکستری و مشکی جزو رنگ های مناسب فصل زمستان می باشند.

چرا در زمستان باید لباس تیره پوشید؟

در گذشته معمولا توصیه می‌شد در فصل سرد لباس تیره بپوشیم، زیرا لباس تیره نور خورشید را بیشتر جذب می‌کند و شما را گرم نگه می‌دارد. دنیای مد امروزی بسیار نامحدود است و هر روز جسارت بیشتری در انتخاب استایل شخصی به افراد پیشنهاد می‌کند.

در سالهای اخیر چند لایه لباس پوشیدن در دنیای مد و فشن محبوبیت بسیاری داشته است. پوشیدن یک بلوز یقه اسکی به همراه پلیور و کت جین هم شما را گرم نگه می‌دارد و هم با کم کردن لایه‌ها می‌توانید در محیط‌های بسته راحت‌تر باشید.

انتخاب رنگ‌های تیره به گرم نگه‌داشتن شما در فصل سرد کمک می‌کند، اما با ترکیب مناسب رنگ‌های مکمل نیز می‌توانید استایل جذابی داشته باشید.

مرد در برف

لباس‌های رنگ روشن در زمستان

اگر از پوشیدن لباس‌های تیره در فصل زمستان خسته شده‌اید، با کمی خلاقیت می‌توانید متفاوت باشید.

استفاده از رنگ‌های نئونی و براق انتخاب خوبی برای زمستان است. رنگ‌های صورتی روشن یا آبی براق در کنار رنگ‌های خنثی بسیار جذاب هستند. مثلا شما می‌توانید یک کت صورتی را با شلوار جین آبی تیره و یک جفت کفش مشکی سِت کنید.

یک کت قرمز یا شتری را با شال و شلوار آبی روشن بپوشید. استفاده از رنگ‌های سرد و گرم در کنار هم موجب تعادل می‌شود و ظاهر شما را جذاب‌تر می‌کند.

پالتو روشن

کدام رنگ ها مکمل یکدیگر هستند؟

اگر علاوه بر اینکه شما فقط به دنبال رنگ های گرم هستید، به دنبال ست کردن رنگ ها هم باشید، می توانید از رنگ هایی که مکمل یکدیگر هستند، استفاده کنید. رنگ های مناسب فصل زمستان می توانند مکمل خوبی برای یکدیگر باشند. بر پایه رنگ شناسی، اگر از رنگ هایی که با هم مکمل هستند در کنار هم استفاده کنید، می توانید یک رنگ خنثی ایجاد کنید. در اصل برای اینکه سازگاری بیشتری در ظاهر شما ایجاد شود می توانید از رنگ های مکمل استفاده کنید. بعضی رنگ ها که مکمل یکدیگر هستند را در اینجا نام بردیم که این رنگ ها عبارت اند از:

  • رنگ بنفش در کنار رنگ زرد

  • رنگ نارنجی در کنار رنگ آبی

  • رنگ سبز در کنار رنگ قرمز

  • رنگ نارنجی در کنار رنگ فیروزه ای

  • رنگ سبز روشن در کنار رنگ ارغوانی

استفاده این رنگ های مناسب فصل زمستان در کنار هم، یک استایل زمستانی جذاب را تقدیم به شما خواهد کرد. ولی اگر شما به لباس های رنگی علاقه ندارید و به دنبال ست کردن هستید رنگ های طوسی، سفید و مشکی با اکثر رنگ ها یک ترکیب خوبی ایجاد می کنند. این رنگ ها با لباس هایی که رنگ های مناسب فصل زمستان را مانند خردلی، شتری، پرتقالی و … دارند، یک ست بی نظیر ایجاد می کنند.

انتخاب رنگ لباس برای زمستان متناسب با رنگ پوست

شما اگر لباس هایی که با رنگ پوست شما مکمل هستند بپوشید، در جذاب شدن تیپ شما تاثیر بسیار چشمگیری دارد. رنگ های مناسب فصل زمستان با رنگ پوست انسان ها هم می توانند مکمل یکدیگر باشند. رنگ پوست های انسان به شش قسمت، دسته بندی می شوند که اکنون این شش دسته را به شما معرفی می کنیم

افرادی با رنگ پوست بسیار روشن

افرادی که در این دسته وجود دارند اصولا کک و مک روی پوست خود دارند. این افراد چون رنگ پوست صورت و بدن آن ها خنک می باشد، نور آفتاب به راحتی پوست آن ها را می سوزاند.

افرادی با رنگ پوست سفید و شیری

کسانی که در این دسته هستند، پوست آن ها عموما یا بدون رنگدانه می باشد یا رنگدانه های بسیار اندکی دارند.

افرادی با رنگ پوست خرمایی یا گندمی

این نوع پوست در برابر نور آفتاب بیشتر مقاوم است و به نوعی کمتر دچار آفتاب سوختگی می شوند.

این سه دسته بیشتر جزو دسته افرادی هستند که پوست خنکی دارند و رنگ های مناسب فصل زمستان که مقداری روشن تر هستند را می توانند مکمل پوست خنک خود کنند.

افرادی با رنگ پوست سبزه

رنگ زیتونی با پوست این افراد شباهت زیادی دارد. افراد دسته چهارم دارای رنگ پوست سبزه و تا حدی تیره می باشند و عموما موهای افراد در این دسته تیره می باشد.

افرادی با پوست تیره

کسانی که این رنگ پوست را دارند دچار آفتاب سوختگی نمی شوند و به نوعی این رنگ پوست را برنزه می نامند.

افرادی با پوست سیاه

این نوع پوست را بیشتر در آفریقا دیده می شود و در بین رنگ پوست ها تیره ترین رنگ پوست موجود می باشد.

این سه دسته بیشتر جزو دسته افرادی هستند که پوست گرمی دارند و رنگ های مناسب فصل زمستان که مقداری تیره تر هستند را می توانند مکمل پوست گرم خود کنند.

حال که شما رنگ پوست خود را شناختید می توانید رنگ های مناسب فصل زمستان را با خود ست کنید.

برای کسانی که رنگ پوست خنکی دارند، می توانند با استفاده از رنگ های قرمز روشن، آبی، بنفش، صورتی و سبز را در لباس های خود یک ترکیب گیرا را ایجاد کنند. اما اگر رنگ پوستتان جزو دسته های گرم است می توانید با رنگ های قهوه ای، زرد، قرمز و نارنجی یک ترکیب ایده آل درست کنید.

10 رنگ مناسب لباس‌های زمستانی

آشنایی با رنگ‌های مناسب فصل زمستان بی شک کمک بزرگی به استایل‌های زمستانی شما میکند.

1. مارسالا

در انتخاب رنگ لباسهایتان مانند مانتو، پالتو، لباس‌های بافت، رنگ مارسالا را گوشه ذهن داشته باشید، اگر همیشه به دنبال خاص بودن هستید احتمالا این رنگ مناسب شماست.

پالتو مارسالا

2. خردلی

رنگی گرم، دلپذیر، با آرامش که احساس بسیار خوبی را به شما و اطرافیانتان خواهد داد. این رنگ مناسب کسانی است که می‌خواهند بر پیرامون خود تاثیرگذار باشند و احساس گرمی و آرامش را هم به خود و هم به دیگران منتقل کنند.

پالتو خردلی

3. شتری

رنگ شتری نیز جز رنگ‌های پرطرفدار است که گویا هیچ وقت از لیست رنگ‌های پرطرفدار کنار نرفته است، هر کسی با هر سلیقه‌ای می‌تواند از این رنگ در پوشش خود استفاده کند از شال و روسری تا بوت و کفش.

پالتو شتری

4. سبز زیتونی

کافیست یک بار از این رنگ در لباس‌های خود استفاده کنید تا متوجه شوید این رنگ چقدر با پوشش شما و فصل‌های سرد سازگار است. این رنگ در بسیاری از مجموعه‌های پاییز و زمستان طراحان مشهور استفاده شده است و میتوان آن را به راحتی با زردها، سبزها، قهوه ای‌ها و ارغوانی و مشکی ست کرد.

لباس سبز زیتونی

5. خاکستری/ آبی

این رنگ مانند تصور یک آسمان بارانی و ابریست، این رنگ نیز مخاطبان خاص خودش را دارد و جز رنگهاییست که در فصل پاییز و زمستان بیشتر مورد استقبال قرار می‌گیرد و در ماه‌های گرم سال طرفداری ندارد.

پالتو خاکستری

6. سدری

با این رنگ میتوان گرمای کویر را به روزهای سرد زمستان آورد. رنگ خاکستری مایل به سبز رنگی شیک، زیبا و کمی متفاوت است. اگر جز متفاوت پسندان هستید و دوست دارید نوع پوشش متفاوتی داشته باشید این رنگ مناسب شما خواهد بود.

پالتو سدری

7. کبود

رنگ کبود شباهت بسیار زیادی به رنگ مارسالا دارد، از مارسالا کمی تیره‌تر است و همین کافیست که رنگ کبود را برای زمستان مناسب بدانیم و در لیست بهترین رنگ‌های فصل سرد قرار دهیم. از این رنگ می‌توانید در تمام لباس‌های خود مثل تی شرت بافت، شلوار، مانتو و … استفاده کنید.

کاپشن کبود

8. ارغوانی یا بنفش

رنگ ارغوانی رنگی بسیار جذاب است. این رنگ برای پوشش‌های ساده و بعضی از لباس‌ها مثل شال و روسری یا تی‌شرت مناسب خواهد بود. به دلیل متفاوت بودن این رنگ نسبت به سایر رنگ‌ها برای پوشش‌هایی مانند کفش و بوت جالب نیست.

پالتو ارغوانی

9. نارنجی یا پرتقالی

پرتقال یادآور زمستان است و رنگ پرتقالی هم رنگ مورد استفاده در فصل زمستان محسوب می‌شود و پوشیدن این رنگ شور و نشاط شما را افزایش می‌دهد.

لباس نارنجی

10. قرمز

قرمز رنگ گرمی است که طراحان لباس برای لباس‌های پاییزه و زمستانی پیشنهاد می‌کنند. رنگ قرمز جز جذا‌ب‌ترین رنگ‌ها بوده و با رنگ‌های مشکی و سرمه ای ست می‌شود.

علاوه بر این موارد باید بدانید که با انتخاب رنگ‌های خنثی دستتان باز است تا با تغییر دادن اجزای کوچکتر مانند پلیور، شلوار و اکسسوری‌هایی مانند شال و روسری، شیک‌ترین استایل‌های زمستانه را داشته باشید.

پالتو قرمز

جمع بندی

خوشتیپ بودن می تواند به آدم اعتماد به نفس زیادی ببخشد. اما اگر بخواهید در هر فصلی خوش لباس باشید بهتر است از رنگ ها درست استفاده کنید. استفاده از رنگ های زمستانی می تواند باعث خوشتیپ شدن شما می شود و به نوعی با مد روز همراه می شوید و در هر جمعی می درخشید. اگر رنگ های مناسب فصل زمستان را با پوست خود هماهنگ کنید علاوه بر اینکه باعث خوشتیپ شدن شما می شود، می تواند باعث گرم تر شدن شما در سرمای زمستان بشود.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

نظرات و دیدگاه های کاربران
سوال یا دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری