(فیلم) نحوه افتتاح حساب وکالتی بانک پارسیان + شرایط و مدارک لازم

انتشار 28 خرداد 1402
مطالعه 6 دقیقه

سامانه حساب وکالتی بانک پارسیان، سامانه ای است که افراد می توانند در آن نسبت به افتتاح حساب وکالتی به صورت آنلاین اقدام نمایند. برای این کار لازم است شخص، وارد سامانه vekalati.parsian-bank.ir​ شده و با ورود اطلاعات خواسته شده نسبت به افتتاح حساب وکالتی بانک پارسیان اقدام نماید. برای آشنایی بیشتر با طوطیا همراه باشید.

(فیلم) نحوه افتتاح حساب وکالتی بانک پارسیان + شرایط و مدارک لازم

افراد برای ورود در بورس کالا و انجام معاملات خود نیازمند اخذ کد آنلاین بورس کالا هستند، که پیش از آن لازم است نسبت به ثبت نام کد بورسی اقدام کرده باشند. اما از جمله مراحل دریافت کد آنلاین بورس کالا در سامانه ایبیگو، درج شماره حساب وکالتی بورس کالا می باشد. یکی از بانک های ارائه دهنده این خدمت، بانک پارسیان می باشد.

بانک پارسیان با راه اندازی سامانه ای اینترنتی، برای افرادی که قصد افتتاح حساب وکالتی بانک پارسیان را دارند، این فرصت را فراهم کرده تا از طریق سامانه حساب وکالتی بانک پارسیان، نسبت به افتتاح حساب وکالتی آنلاین اقدام نمایند. از آنجا که افراد نیاز دارند که با نحوه ورود و افتتاح حساب وکالتی آشنا شوند، این مقاله می تواند کمک شایانی به این افراد بنماید.

خودرو

معرفی سامانه حساب وکالتی بانک پارسیان

افراد برای انجام معاملات خود در بورس نیازمند ثبت نام در سجام و دارا بودن کد بورسی هستند تا بتوانند معاملات خود را در بورس اوراق بهادار انجام دهند. علاوه بر بازار بورس اوراق بهادار، بازار دیگری تحت عنوان بازار بورس کالا نیز وجود دارد، که در آن معاملات به شکل فیزیکی صورت می گیرد. اقبال عمومی به سمت این بازار روز به روز در حال افزایش است.

به خصوص با اقدام دو شرکت خودرو ساز کشور در خصوص فروش محصولات خود در بورس کالا، بسیاری از مردم به دنبال انجام معامله در این بازار هستند. اما برای فعالیت در این بازار تنها، در اختیار داشتن کد بورسی کافی نیست و از شرایط ورود به این بازار دریافت کدبورس کالا از سامانه ebgo و افتتاح حساب وکالتی بورس کالا می باشد.

از آنجا که این اقدام، اقدامی جدید محسوب می شود و بسیاری از افراد اطلاعات کافی در خصوص افتتاح حساب وکالتی آنلاین ندارند، بسیاری از بانک ها به ارائه خدمت در خصوص حساب وکالتی بورس کالا مشغول هستند . یکی از بانک های پیش رو در این زمینه بانک پارسیان می باشد. از طریق سامانه حساب وکالتی بانک پارسیان vekalati.parsian-bank.ir، اشخاص می توانند افتتاح حساب وکالتی آنلاین داشته باشند.

این افتتاح حساب از طریق معرفی سامانه حساب وکالتی بانک پارسیان صورت می پذیرد. در واقع با استفاده از این فرم معرفی نامه حساب وکالتی به آدرس vekalati.parsian-bank.ir شخص می تواند اقدام به افتتاح حساب وکالتی نماید. در حساب وکالتی، به کارگزار وکالت داده می‌شود وجوه واریزی مشتری را مسدود نماید و پس از انجام معامله، وجه مسدود شده از حساب وی کسر می گردد. البته اگر معامله‌ای به نام مشتری انجام نشود، وجه مسدود شده در همان روز آزاد می‌شود.

نحوه ورود به سامانه حساب وکالتی بانک پارسیان

سوالی که ممکن است ذهن بسیاری از افراد را به خود مشغول دارد این است که، نحوه ورود به سامانه حساب وکالتی بانک پارسیان چگونه است؟ آیا می توان به سادگی و بدون نیاز به مراجعه حضوری به بانک اقدام به افتتاح حساب وکالتی کرد؟ در پاسخ به این پرسش باید گفت بانک پارسیان در سامانه خود به نشانی vekalati.parsian-bank.ir این خدمت را به مشتریان خود ارائه می دهد.

  • برای ورود به این سامانه کافی است شخص در مرورگر خود، آدرس سایت به نشانی vekalati.parsian-bank.ir را جستجو کرده تا وارد سایت مورد نظر شود. در این مرحله لازم است شخص کد ملی و شماره همراه و کد امنیتی را در کادر مربوطه وارد کرده و بر روی گزینه دریافت رمز یکبار مصرف کلیک نماید.

سامانه حساب وکالتی

  • پس از این مرحله، سامانه برای متقاضی یک کد ارسال می کند که، لازم است شخص این کد را در سامانه وارد کرده و بر روی گزینه تایید کلیک نماید، که ادامه مراحل، در بخش بعد توضیح داده خواهد شد. لازم به ذکر است تنها افرادی می توانند در این سامانه ورود پیدا کنند که، در بانک پارسیان حساب بانکی داشته باشند، افرادی که قصد استفاده از این سامانه را داشته ولی فاقد حساب بانکی می باشند، باید در اسرع وقت نسبت به افتتاح حساب خود اقدام نمایند.

افتتاح حساب وکالتی آنلاین بانک پارسیان

برای افتتاح حساب وکالتی آنلاین بانک پارسیان، لازم است شخص یک حساب بانکی نزد بانک پارسیان داشته باشد. بنابراین اگر متقاضی وکالتی نمودن حساب بانک پارسیان، قصد دارد حساب وکالتی بانک پارسیان غیر حضوری افتتاح کند و حساب سپرده نزد این بانک ندارد، باید در اسرع وقت به یکی از شعب این بانک مراجعه کرده و نسبت به افتتاح حساب اقدام نماید و همانگونه که در بخش قبل اشاره شد از طریق نرم افزار زمرد نسبت به افتتاح حساب اینترنتی اقدام نماید.

  • پس از اینکه متقاضی وارد سایت شد با صفحه ذیل مواجه می گردد. همانگونه که در قسمت قبل نیز توضیح داده شد، شخص باید کد ملی و شماره همراه خود را در سامانه وارد کرده و بر روی عبارت دریافت رمز یکبار مصرف کلیک نماید.

  • در این مرحله به شماره همراه شخص، یک کد ارسال می شود که نمونه آن در ذیل نمایش داده شده است.

  • در این کدی که برای متقاضی ارسال شده باید در کادر مربوطه وارد گردد.

  • در این قسمت، شخص باید از بین شماره حساب های خود، یک حساب را انتخاب کرده و از بین سازمان ها نیز، ایران خودرو، سایپا یا وزارت صمت را انتخاب نموده و تیک مربوط به قوانین و مقررات را فعال نماید، در انتها نیز بر روی دکمه تایید کلیک نماید.

  • در تصویر زیر یک نمونه از فرم تکمیل شده، نمایش داده شده است.

  • پس از کلیک بر روی دکمه تایید، سامانه یک کد رهگیری به نحوی که در تصویر ذیل مشخص است، برای فرد صادر می نماید.

  • پس از انجام مراحل، متقاضی می تواند با کلیک بر روی گزارش و ویرایش وکالت، گزارش حساب وکالتی خود را مشاهده کند. البته در این مرحله شخص با کلیک بر روی گزینه غیر فعال کردن می تواند، حساب وکالتی خود را غیر فعال کند.

  • افراد می توانند به راحتی و بدون نیاز به مراجعه حضوری در این سامانه خدمات مربوط به وکالتی نمودن حساب خود را انجام دهند بدون اینکه نیازی به مراجعه حضوری و ایستادن در صف های طولانی داشته باشند. پس از فعال شدن حساب لازم است شخص وارد سامانه ایبیگو شده و شماره حساب وکالتی خود را در آن ثبت نماید.

فرم حساب وکالتی بانک پارسیان

برای دریافت فرم حساب وکالتی بانک پارسیان، لازم است شخص از طریق سامانه ایبگو اقدام کند. ورود به سامانه ایبگو نیز، مستلزم ثبت نام سجام و احراز هویت می باشد، پس از احراز هویت و ارسال کد بورسی برای فرد، شخص می تواند معاملات خودرا در بازار بورس شروع کند ولی، همانگونه که پیش تر نیز اشاره شد، برای ورود به بورس کالا، داشتن کد بورسی کافی نیست و شخص باید، وارد سامانه ایبیگو شده و نسبت به اخذ کد آنلاین بورس کالا اقدام نماید.

ولی اخذ کد آنلاین به همینجا خلاصه نمی شود، چرا که شخص برای تکمیل اطلاعات ثبت نامی نیازمند درج شماره حساب وکالتی می باشد. پس از اینکه شخص اطلاعات خود را در سامانه ایبیگو ثبت کرد، در مرحله آخر سامانه لیست بانک هایی که شخص می تواند از آن ها فرم معرفی نامه حساب وکالتی را دریافت کند، نمایش می دهد، شخص می تواند با انتخاب بانک پارسیان فرم حساب وکالتی را دریافت کرده، و به بانک مورد نظر جهت افتتاح حساب یا تبدیل حساب موجود به حساب وکالتی مراجعه کند.

پس از افتتاح حساب وکالتی و درج شماره آن در سامانه ایبیگو شخص می تواند معاملات خود در بازار بورس کالا را آغاز کند. برای این کار لازم است مبلغ مورد نظر برای انجام معامله در حساب موجود باشد، پس از ثبت درخواست خرید مبلغ در حساب مشتری مسدود می شود و اگر معامله قطعی شود، مبلغ به حساب کارگزاری واریز می شود و در غیر این صورت مبلغ آزاد شده و شخص می تواند، مبلغ را از حساب برداشت کند.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

نظرات و دیدگاه های کاربران
سوال یا دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری