(فیلم) 8 ترفند مهم و کاربردی آرایش چشم ریز

انتشار 15 اسفند 1401
مطالعه 7 دقیقه

طوطیا: آرایش مناسب چشم ریز مانند آرایش‌کردن عادی چشم است؛ با این تفاوت که باید بعضی قسمت‌ها را کانتور یا هایلایت کنید. داشتن چشم آهویی و درشت، آرزویی دست‌نیافتنی نیست و شما به‌راحتی می‌توانید چشمان ریز خود را تبدیل به چشمانی درشت و جذاب کنید. در ادامه قصد داریم بهترین آرایش چشم ریز را بیان کنیم.

(فیلم) 8 ترفند مهم و کاربردی آرایش چشم ریز

درشت کردن چشمان ریز

آرایش چشم‌ها مهم‌ترین بخش از یک میکاپ جذاب و کامل است. اگر از طرفداران میکاپ های لایت باشید، احتمالاً می‌دانید که آرایش چشم‌های ریز در این سبک میکاپ چقدر اهمیت دارد. ما آرایش می‌کنیم که نواقص جزئی صورتمان را برطرف کنیم و زیباتر به نظر برسیم، بنابراین آرایش چشم ریز باید طوری باشد که آنها را درشت‌تر و مقداری کشیده‌تر از حالت عادی نشان دهد. بسیاری از خانم ها هستند که چشم های ریزی دارند و دوست دارند هرطور که شده چشم هایشان را درشت جلوه دهند، یکی از ساده ترین راه ها برای درشت نشان دادن چشم ها ترفندهای آرایش است. به راحتی با چند ترفند آرایشی میتوانید ریز بودن و گود بودن چشم هایتان را مخفی کنید و چهره زیباتری داشته باشید.

ترفندهای آرایشی برای چشم ریز

 1. از سایه‌های براق و رنگ روشن برای کاور گوشه داخلی چشم استفاده کنید

  استفاده از سایه‌های رنگ روشن مانند سفید، استخوانی، کرم یا حتی طلائی برای گوشه داخلی چشم‌ها، اولین و مهمترین تکنیک آرایش چشم ریز است. این کار باعث می‌شود که اندازه چشم‌ها کمی از حالت عادی بزرگ‌تر دیده شود.

 2. با سایه‌های کم رنگ پشت پلک‌ها را کاور کنید

  بعد از اینکه با پرایمر و کانسیلر پشت چشم را برای آرایش آماده کردید، از سایه‌های روشنی مانند کرم یا صورتی بسیار ملایم استفاده کنید تا پشت پلک‌ها کمی بزرگ‌تر و پهن تر دیده شود. با این کار فضای پشت چشم‌ها برای کشیدن خط چشم بازتر می‌شود.

 3. خط چشم روی پلک بالا مشکی، ضخیم و کشیده باشد

  خط چشم به شکل باور نکردنی اندازه چشم‌ها را درشت‌تر نشان می‌دهد. بنابراین سعی کنید با یک خط چشم نمدی نسبتاً ضخیم، یک خط چشم کشیده و ضخیم از یک سوم میانی چشم‌ها تا انتهای مژه به سمت بالا بکشید. این حرکت یک ترفند بسیار مهم برای آرایش چشم های ریز محسوب می شود، چون چشم‌ها را درشت و کشیده‌تر نشان می دهد.

 4. برای زیر پلک‌ها از سایه کرم قهوه‌ای پودری استفاده کنید

  هیچ وقت برای زیر چشم‌ها از رنگ‌های تیره یا خط چشم استفاده نکنید. این کار چشم‌ها را غمگین و کوچک‌تر از آن چیزی که هست نشان می‌دهد. به‌جای این کار بهتر است از سایه قهوه‌ای پودری برای پر رنگ‌تر کردن خط بُن مژه‌های پایین استفاده کنید. لازم نیست سایه را خیلی پررنگ یا تیره بکشید، این کار را با ملایمت انجام دهید.

 5. در آرایش چشم ریز از مژه مصنوعی یا مژه‌های دانه‌ای استفاده کنید

  مژه مصنوعی تأثیر شگفت انگیزی در درشت نشان دادن چشم‌ها دارد. می‌توانید از مژه‌های موقت یا مژه مصنوعی مدل گربه‌ای یا عروسکی برای کشیده و درشت نشان دادن چشم‌ها استفاده کنید. فقط دقت کنید که لازم نیست کل پلک‌ها با مژه پوشیده شود. یک مژه مصنوعی را با کمک قیچی از وسط نصف کنید و هر کدام را به گوشه یک چشم بچسبانید. سپس خط چشم بکشید و از زیبایی چشم‌هایتان لذت ببرید.

 6. زیر چشم‌ها خط چشم سفید یا کرم رنگ بکشید

  کشیدن خط چشم روشن داخل پلک‌های پایین باعث می‌شود سفیدی چشم‌ها بزرگ‌تر دیده شود، در نتیجه چشم‌ها کمی گشاد تر از حالت عادی دیده شوند.

 7. برای آرایش چشم ریز به سراغ سایه‌های تیره و اسموکی نروید

  سایه‌های تیره رنگ و اسموکی مناسب چشم‌های درشت هستند و استفاده از این سبک آرایش برای آرایش چشم ریز یک اشتباه بزرگ محسوب می‌شود. پس به‌جای این رنگ‌ها از سایه‌های نود و کم رنگ پاستلی استفاده کنید.

 8. از ریمل های تیره و مخملی استفاده کنید

  اگر دوست ندارید از مژه مصنوعی استفاده کنید، برای تیره و بلندتر کردن مژه ها از ریمل های تیره و مخملی استفاده کنید. این ریمل ها حالت ابریشمی به مژه ها می‌دهند و به چشم‌ها حالت کشیده می‌دهند.

آرایش چشم

آموزش چگونگی آرایش چشم ریز

استفاده از کانسیلر یکی از لوازمی است که می تواند چشم های ریز را درشت کند. ابتدا به کمک کانسیلر یک درجه روشن تر از پوستتان، قسمت زیر چشم و بالای چشم خود را کانسیلر بزنید. اگر دور چشم تیره ای ندارید، کانسیلر هم رنگ پوستان را انتخاب کنید. برای زدن کانسیلر، به کمک حرکات ضربه ای با اسفنج یا انگشت آن را روی سطح دور چشم پخش نمایید.

کشیدن خط چشم برای چشم های ریز

 • یک از نکاتی که باید به آن توجه کنید این است که نباید دور تا دور چشم هایتان را مداد چشم یا خط چشم بکشید، زیرا موجب کوچک تر و ریز تر به نظر رسیدن چشم هایتان خواهد شد.

 • آرایش چشم دودی برای چشم های ریز اصلا مناسب نیست؛ چون چشم ها را ریزتر می کند.

 • خط چشم برای چشم های ریز باید به گونه ای کشیده شود که تنها 4/3 بیرونی پلک دیده شود، همچنین از کشیدن خط چشم مشکی داخل چشم ها خودداری کنید.

اگر دوست دارید که داخل چشم ها مداد بکشید، از کشیدن مداد چشم رنگ های روشن یا سفید نیز غافل نشوید. از این مداد در لبه داخلی پلک پایین استفاده نمایید، زیرا موجب زیبایی و درشت شدن چشم هایتان خواهد شد.

 • چگونه برای چشم های ریز خط چشم بکشیم؟

یک روش موثر برای کشیدن خط چشم، این است که خط چشم را در گوشه بیرونی چشم، کمی به سمت بالا حالت دهید تا به شکل مژه های فر خورده درآید تا چشم های شما را درشت تر نشان دهد. برای یک شکل کشیدن خط چشم لازم است تا خط چشمتان قرینه باشد، برای این کار می توانید از یک نوار چسب کمک بگیرید. نکته: کشیدن خط چشم ضخیم موجب کوچک به نظر رسیدن چشم ها خواهد شد.

استفاده از سایه سفید رنگ در آرایش چشم ها

 • یکی از راه های درشت تر به نظر رسیدن چشم ها، استفاده از سایه چشم سفید رنگ است. شما می توانید از یک سایه سفید برای گوشه داخلی چشم های خود استفاده نمایید.

 • عمق دادن به چشم ها با سایه چشم

برای ایجاد عمق و جلوه بیشتر به چشم ها لازم است تا از سایه های تیره و روشن استفاده نمایید. به کارگیری سبک آرایش نود برای چشم های ریز می تواند تاثیر ویژه ای در درشت کردن و زیباتر کردن چشم ها داشته باشد. شما می توانید به کمک سایه های کم رنگ و ایجاد تنالیته مناسب، چشم های خود را درشت تر کنید.

اصلاح کردن ابرو قبل از انجام آرایش چشم ریز

در نظر داشته باشید که قبل از انجام آرایش چشم حتما ابروهای خود را اصلاح کنید؛ زیرا این کار باعث می شود تا چشم های ریز برجسته تر دیده شود. به هر حال فکر نکنید که هرچه ابروهای خود را نازک تر کنید، چشم هایتان درشت تر خواهد شد، این تصور اشتباه است. داشتن ابروهای پهن ظاهر چهره شما را شاداب و جوان تر نشان می دهد و به همه مدل صورتی می آید.

استفاده از فرمژه قبل از زدن ریمل

زدن ریمل تاثیری ویژه ای در درشت کردن چشم ها دارد. برای آرایش چشم ریز و سیاه لازم است تا از مشکی ترین ریمل موجود استفاده نمایید.
سعی کنید حتما دو لایه ریمل بزنید تا مژه هایتان ضخیم تر شود. قبل از این کار حتما از فرمژه برای حالت دهی بیشتر مژه های خود استفاده نمایید. نکته ای دیگر در مورد فرمژه این است که قبل از استفاده از فرمژه، آن را با سشوار کمی گرم کنید.

زیر ابرو هایلایتر بزنید

یکی از روش های آرایش چشم ریز سیاه و مشکی این است که زیر ابروها را با یک رنگ روشن هایلایت کنید. این کار سبب درشت تر به نظر رسیدن چشم ها می شود. استفاده از یک هایلایتر پودری یا مایع در زیر استخوان ابرو زیبایی ابروها را دو چندان می کند.

محو کردن سیاهی زیر چشم

رفع سیاهی زیر چشم همیشه باعث درشت تر شدن چشم ها نمی شود ولی ایجاد یکه حاله تیره در زیر چشم می تواند چشم های شما را درشت تر نشان دهد. برای پوشاندن تیرگی زیر چشم از کانسیلر یا پرایمر نارنجی استفاده نمایید.

آرایش چشم

آموزش تصویری آرایش چشم ریز

سخن پایانی

ابتدا روی سطح پلک پرایمر بزنید تا آرایش چشم ها ماندگار تر شود. استفاده از آرایش چشم اسموکی برای افرادی که چشم های بادامی دارند، بسیار مناسب است و موجب جذاب به نظر رسیدن چشم های بادامی می شود. برای این مدل از چشم ها باید به کمک سایه، به پلک و چشم ها عمق داد. استفاده از رنگ های خنثی مثل رنگ های خاکستری و قهوه ای گزینه مناسبی است. همچنین استفاده از رنگ های روشن مانند سفید یا صدفی در نوک چشم ها موجب برجسته شدن پلک خواهد شد.همان طور که گفته شد، برای آرایش چشم ریز باید یک سری نکات را رعایت کنید تا چشمانی جذاب تر داشته باشید. برای این کار لازم است تا قبل از آرایش چشم ها از فرمژه استفاده نمایید و سپس به کمک سایه چشم، خط چشم و هایلایتر چشم های خود را جذاب و درشت کنید. همچنین چگونگی انجام آرایش چشم ریز می تواند برای افرادی که دارای چشم پف دار هستند موثر باشد.به کمک سایه چشم و ایجاد عمق در چشم ها می توانید چشمانی زیبا و جذاب برای خود به وجود آورید. در این مطلب سعی کردیم در مورد آرایش چشم ریز و چگونگی انجام آن صحبت کنیم.شما برای بهتر شدن آرایش چشم های ریز چه پیشنهادی دارید؟


لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

نظرات و دیدگاه های کاربران
سوال یا دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری